Denní karta – STRES 04. 12. 2023

A je to tady. Advent začal. Přes všechnu snahu pochopit a uchopit toto období zdravě se ve vzduchu začínají pomaloučku stahovat mračna tlaku, stresu, snahy všechno stihnout a tentokrát si to udělat opravdu dechberoucí a dokonalé.

Nepodlehnout celospolečenské náladě a stresu, to je úkol letošního adventu. Ono nejde ani tak o to, zda máme koule a kapacitu se nepřidat k šílícím davům. Abychom to měli jinak, nestačí se jen neúčastnit, je potřeba zaplout hlouběji do vlastního nitra a uvědomit, jaká témata a obrazy to probouzí v našem nitru.

Sedmička Ohně nám připomíná, že stres není záležitost nedostatku času a přemíry povinností. Je to otázka vnitřního tlaku, kterému se sami vystavujeme. Ve výsledku jsme to totiž my, kdo jako první v duchu vyslovili, za jakých podmínek, v jaké kvalitě a v jakém čase, se z bodu A máme dostat do bodu B. To my jsme jako první určili pravidla.

Ptáte se proč? Dobře se ptáte. Ovšem musíte se ptát sami sebe. Co vám přinese, kdy se vystavujete takovému tlaku? Čemu se snažíte vyhnout? Komu to má prospět? Jestli se letos upřímně chcete vyhnout stresu, rozhodně se nelze vyhnout těmto otázkám.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.