Denní karta – SPLÝVÁNÍ S PROUDEM 28. 8. 2023

Léto finišuje, ale dnešní energie nám radí zpomalit a uvolnit se. Pojďme si užít pár posledních prázdninových chvil ve flow a v nezasahování. Chápu, že organizační záležitosti, návrat do škol a školek nám už dýchá za krk. O to je důležitější si dnes ustát odvahu tohle zběsilé tempo nenásledovat a nezrychlit.

Eso Vody přináší překrásnou energii bytí. Na nicnedělání u vody to dnes kvůli počasí úplně nevypadá, ale tohle plynutí si můžeme naštěstí dovolit kdekoliv. Jeden by řekl, prima den, ale chyba lávky. Právě tato instrukce nezasahovat do dějů a událostí potrápí jednoho kontrolora a plánovače.

Užít si lehkost a v důvěře se pohupovat po proudu není jen tak a rozhodně to není pro každého. Je totiž velmi tenká hranice mezi vědomým nezasahováním založeným na hluboké důvěře a odpojením se do trucovité rezignace ve stylu „když si to nemůžu udělat po svým, tak se mnou nepočítejte“.

Splývat v denní energii a následovat ji totiž vyžaduje naprosto stejnou energii a pozornost jako její vytváření. Potřebujeme bdělost, abychom vnímali, co se v nás a kolem nás děje, kam nás život vede a jaké věci nám ukazuje a zároveň musíme mít dostatek odvahy, abychom to hned nechtěli zprocesovat v něco, v našich očích, lepšího a užitečnějšího. Vidět to, žít to a zároveň to neměnit, to je úkol dnešního dne.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.