Denní karta – SMUTEK 16. 05. 2024

Ajta! Hnedle po ránu ve mně pěkně zatrnulo. Venku další slunečný den a k tomu Smutek? Samozřejmě bych mohla říci, že mi vypadla náhodou a vybrat jinou, ale je to, jako bychom zavírali oči před špatným počasím a tvářili se, že venku není deset, ale dvacet stupňů a podle toho zvolili oblečení.

Smutek a bolest k životu patří. Často se při své práci setkávám s velkým nepochopením, že seberozvoj, spiritualita, ezoterika jsou tu především proto, aby nás bolesti zbavili. Lidé jsou pak vystaveni velké bezmoci, frustraci a selhání, že na sobě udělali tolik práce a bolest se v jejich životě zase nečekaně objeví.

Já seberozvoj naopak chápu jako nástroj zvyšování vlastní emocionální a energetické kapacity, odolnosti, vitality. Protože když je náš emocionální systém v dobré kondici, pak ho kdejaká drobnost nebo emoční výkyv nepoloží. Pak ani bolest a smutek v životě není problém, protože je jednoduše ustojíme. Ne, příjemné to rozhodně není. Ale součástí života to je.

Až vás dnes potká bolest či smutek, hlavně klid a žádnou paniku. Hlavně si to neberte tak osobně. Ne, nic jste nikde nepřehlédli, nic jste neudělali špatně, nikdo vás netrestá. Je to „jen“ příležitost něco prožít, s něčím se potkat a prozkoumat, jaká je vaše kapacita být v kontaktu s náročnými životními situacemi. Dříve nebo později pominou a my zase dostaneme příležitost pro regeneraci a odpočinek.

Takže nakonec možná ten den nebude tak špatný, co myslíte?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.