Denní karta –  SMUTEK 13. 03. 2024

Když přestaneme rozdělovat vnější svět na dobrý a špatný, můžeme i své vnitřní prožívání začít vnímat celistvěji. Ve výsledku zmizí posuzování, zda je daná emoce žádoucí či nikoliv, zůstává jen čistý kontakt s ní.

Smutek a bolest pochopitelně nejsou favority v našem emocionálním systému. Naše mysl se jim v rámci přežití vždy bude chtít vyhnout, bude je chtít vytěsnit nebo přetřít na něco přijatelnějšího. Pokud ale chceme žít život v hluboké rovnováze, a to je směr k udržitelnému „osvícení“, pak nezbývá než odložit dualitní pohled na emoce a vidět je jako jeden proud vitality.

Co si budem povídat, Devítka Mraků je plná slz, a ty je dobré vypustit. Chci vás ujistit, že i tahle bolest jednou přejde, byť se to zdá v danou chvíli těžko uvěřitelné. Ovšem jediný způsob, jak ji změnit v něco laskavějšího, je právě odvaha být s ní v kontaktu a prožít ji.

Možná dnes zjistíte, že něco, co jste moc chtěli a udělali pro to maximum, nevyšlo, možná se objeví něco opravdu starého a vy pořád hledáte spojitost s aktuálním okamžikem, možná jste se nepohodli s blízkými a vaše srdce je na cucky, možná váš domácí mazlíček prožívá poslední dny života, tak jako u nás. Tohle všechno patří k životu a jedině, když to hluboce přijmeme, můžeme se v životě cítit bezpečně.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.