Denní karta – SDÍLENÍ 15. 04. 2024

Čeká nás překrásný den plný lásky! Ehm, což rozhodně neznamená, že vás někdo bude nosit na rukou, splní vám, co vám na očích vidí a vůbec vás bude zahrnovat vším tím, co někde uvnitř postrádáte.

Mluvím o lásce k sobě samému. Takové té, co umí říci jasné NE, když nám něco škodí, co jedná z hluboké motivace postarat se naše nitro a náš život co nejlépe. Kroky takové lásky mohou někdy vyvolat roztrpčení, zvlášť těch, kteří s takovou láskou v sobě nejsou v kontaktu a hledají ji venku.

Královna Ohně je opravdu velkorysá vládkyně. Má dost, protože především dává sobě. Jakkoli vás učili, že mít sebe na prvním místě je sobecké, prosím vzpomeňte si na instrukci v letadle – masku napřed sobě a pak ostatním. Čím prospějete světu a svým blízkým, když budete vyčerpaní jak septik? Ten největší akt lásky pro tento svět, je dát ji sobě. Jen to generuje další lásku. Všechno ostatní lásku vyčerpává.

Sdílení je formou lásky. Jsme otevření k sobě i k druhým. Poznáme jej jednoduše – je bez výhrad. Pokud máme dost soucitu a laskavosti pro sebe, pak jej budeme mít pro ostatní. Pokud ne, to, co ostatním dáváme, bude mít podmínky. Už to nebude sdílení, kterému nezáleží na zpětné vazbě, které dává protože má přebytek, ale stane se z toho obchod s očekáváním. Věnuji ti kus svého soucitu, ale už nechci, aby se tohle opakovalo. Dám ti trochu své laskavosti, ale za to chci taky něco.

Pokud se chcete osvobodit od očekávání, pak napřed musíte vyživit sami sebe. Očekávání, a s ním ruku v ruce manipulace, totiž pramení z pocitu ohrožení a přesvědčení, že když ten druhý nebude takový, jakého ho potřebuji, zhynu. Pokud kultivujeme vlastní interní zdroje lásky a péče, přestáváme být na okolí závislí. A teprve pak s ním můžeme vejít do opravdového kontaktu.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.