Denní karta – PRŮLOM 18. 12. 2023

Tahle karta a energie svou dynamikou ladí spíše letnímu Slunovratu, tak jsem upřímně zvědavá, co nám přinese. Smysl a místo tu pochopitelně má, při sílící gravitaci zimního Slunovratu je třeba se za pochodu vypořádat se vším, co nám už neslouží. Někdy formou hluboké sebereflexe, někdy řízení katarzí. Jako třeba právě dnes.

Dlouho odkládané, potlačené a vytěsněné věci, obrazy, emoce, slova, činy se nastřádaly do takové míry, že naprosto ucpaly průchod přirozené energii a vitalitě. Ta se ale naštěstí, dokud naše srdce bije, neztrácí. A tak se městná. Cítíte ten tlak? V hlavě, na hrudi, v solaru, v podbřišku?

Takže, až to dnes bouchne, v práci, obchodě, autě nebo při večerním uklízení, než upadnete do paniky a provinilosti, jak nejste vyrovnaní a v souladu s letošním adventem, zbystřete. Je potřeba si všimnout několika důležitých indicií. Za prvé je to síla, s jakou se katarze objeví. V tomto případě je tak trochu jedno, co napáchá, protože vrátit se to nedá. Ale za povšimnutí opravdu stojí samotná míra. Protože pravda je, že takovou sílu máte k dispozici a nemusíte pasivně čekat, až se zase natlakujete. Trochu odpovědnosti k vlastnímu systému, prosím.

A druhá zajímavá věc je, jak naložíme s takto trochu násilím pročištěnými trubkami? Zase je zaneseme pohoršením nad vlastním chováním a syndromem hodného potomka? Nebo poděkujeme, že se tímto způsobem vyčistil vzduch a naše nitro a začneme se o sebe, své potřeby a svou energii lépe starat, hm?

Klíčovým slovem Průlomu je síla a odvaha vytasit drápy a vycenit zuby. Nemusíte odteď být jak lítá saň, ale prosím, přestaňte předstírat, že to v sobě nemáte. Pak se nedivte, že si z vás kdekdo udělá rohož.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.