Denní karta – PRŮLOM 29. 04. 2024

Čím dál častěji vnímám pondělky jako jedinečnou příležitost pro změnu. A mám pocit, že nám to potvrzuje i Osho Zen Tarot. Takže dnes čekejme průlom!

Tahle řízená katarze je nesmírně cenná a užitečná. Často se jí bojíme, protože se nedá kontrolovat a na první pohled působí opravdu destruktivně. Vlna energie, která se zvedne, pročistí naše vnitřní trubky, zprůchodní toky a odplaví všechno, co jsme zadržovali. Ano, zní to hrozně. Ale zároveň nás osvobodí od všeho, co v nás hnilo a my se tím odmítali zabývat.

Možná dnes někomu řeknete něco pěkně od plic, možná bouchnete jak papiňák. Místo toho, abyste se ale začali bičovat, jak netaktní a neovladatelní jste, nasedněte na energii, která se ve vás probudila a konečně převezměte odpovědnost za sílu, která ve vás dříme. Ne, nejste květinové víly. Ano, umíte zranit. Ne, nikdo vám na hlavu srát nebude.

Škody, které průlom může napáchat jsou druhotné. Zásadnější je zážeh změny, kterou to přináší. Ve skutečnosti totiž byla zničena pouze omezení, která omezují sílu naší autenticity. Noaco, že jste právě pozbyly zábrany, které vám celý život říkaly: hlavně nebuď moc!

To nejhorší, co se může v souvislosti s Průlomem stát, není to, že vaše okolí najednou zjistí, jací jste ve skutečnosti a odvrátí se od vás. To nejhorší je, že místo ultimátní lásky sami k sobě a vlastní síle, se od sebe odvrátíte vy sami.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.