Denní karta –  PROŽÍVÁNÍ 29. 02. 2024

Únor končí. Neuvěřitelné. Nevím, jak vy, ale já první dva měsíce letošního roku vnímám jako neskutečně prožitkově intenzivní. A to mne nutí, i díky dnešní kartě, k hlubší sebereflexi.

Když se pozorně podíváte na obrázek Trojky Ohně, na první pohled působí velmi mírumilovně a jemně. Má ale opravdu mnoho vrstev, stejně jako naše vlastní nitro. Jemnost a vnímavost může být obdivuhodná, ale zároveň to taky může být plášť, který nás má ochránit před odmítnutím a možná dokonce zostuzením. Raději budeme vnímaví než doopravdy sami sebou.

Jenomže všechno má své důsledky. Pokud budeme dostatečně dlouho tlumit svou záři a svou přirozenost, dojde k nerovnováze. Pomalu a plíživě začne někde uvnitř bublat nepohodlí a frustrace. A pokud nezačneme být vnímaví především k sobě, pak to jednoho dne bouchne. Obsah této karty je fascinující, nese v sobě jemnost a zároveň velký vztek.

Energie dnešního dne nás nabádá k velké sebereflexi. Tomuto světu prospějeme ne tím, že budeme vnímaví k druhým, ale především tím, že budeme pečovat o svou vlastní záři. Jestliže budeme ze strachu tlumit své vlastní světlo, naše nitro sežehne podzemní požár. Bude plíživý a nekontrolovatelný jako doutnání kořenů v lese, a stejně tak nevypočitatelný. Nikdy totiž nevíte, při jaké příležitosti se vznítí.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.