Denní karta – PROŽÍVÁNÍ 24. 10. 2023

Drž linku a neuhni. Vnímej strachy, ale nedovol jim, ať mění tvůj směr. Když nevíš, tak drž linku a připomeň si, že byly doby, kdy jsi věděl/a naprosto přesně. Kvůli tomu teď nemusíš měnit svůj směr. Ten pocit, že víš, že se zase objeví.

Možná trochu dramatický začátek, ale i o tom je Trojka Ohně. Připomíná nám, že když popřeme sebe, nikdy nebudeme šťastnější, nikdy. Dnes nejsou nutná žádná velká gesta, ale plná emocionální přítomnost a odpovědnost za to, co všechno se uvnitř nás děje: které potřeby nejsou vyslyšeny, které části nejsou uznány, co je potlačeno a vytěsněno.

Emoce je vždy nositelem naší aktuální emocionální pravdy. Není nutno podle ní hned bezhlavě jednat, ale je třeba ji vždy uznat. Pokud nevěnujeme pozornost svým vnitřním emocionálním proudům, nemohou být propuštěny a městnají se v nás. Až jednoho dne bouchnou. Ta frustrace najednou nebude k vydržení a něco se zákonitě stane onou pověstnou poslední kapkou. Obvykle to na někoho chrstneme a obviníme ho z kdovíčeho. Ale pravda je, že to jde za námi. Protože my jsme se tak dlouho neposlouchali, nedali důležitost vlastním potřebám, nepostavili se za sebe, neřekli to, co je potřeba nahlas říci.

Otázky pro dnešní den jsou následující: Co v sobě ze strachu tlumím? Co se bojím prožívat? Kam směřuje má kontrola? Radím dobře, moc dlouho s touto sebereflexí neotálejte, protože jinak vám bouchnou saze.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.