Denní karta – ZRALOST 25. 10. 2023

Když ve svém systému necháme proudit emoce, uvolní se mnohé. Když povolíme vyděšenou kontrolu, náš systém časem získá přirozenou pevnost a původní schopnost reagovat. Objeví se cesty. Ba co víc, objeví se řešení.

Devítka Duhy má několik významů. Může se jednat o vnitřní zralost a určitou životní moudrost, která nám už nedovolí dělat školácké chyby a unáhlené závěry. Patří sem zralost situací, které si na určité úrovni žijí vlastním životem. A v neposlední řadě sem patří i symbolické konce. Všechno spolu souvisí, navazuje na sebe a vzájemně se podmiňuje.

Když povolíme do důvěry, všechno začne plynuleji proudit. Moudrý člověk ví, že některé věci zkrátka nejde popohnat a že nemá cenu tahat trávu, aby rostla rychleji. Stejně tak nemá cenu dělat kompot ze shnilých jablek, jen aby byla k užitku. A už vůbec nemá cenu plakat nad nepovedenou úrodou. Za rok to můžeme zkusit znova a lépe.

Když povolíme do důvěry, otvíráme vrátka řešení. Najednou může do systému vplout varianta, které jsme doposud svou kontrolou a rigiditou bránili. Zralost především znamená pokoru a vědomí, co všechno nemáme ve svých rukou. Můžeme spolupracovat, můžeme jít naproti, ale vždy je tu ještě vyšší řád a smysl, o kterém nemáme ponětí. Otevři se a pokud nemůžeš najít řešení, tak dovol, ať přijde samo.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.