Denní karta – PROŽÍVÁNÍ 20. 4. 2023

Navazujeme. Po včerejšku, kdy jsme si mohli osahat svou křehkost a zranitelnost, ji dnes budeme prožívat a projevovat. Toto je další přirozený krok na naší cestě. Naše vnitřní síla, rozuměj přirozená touha po autenticitě bude chtít víc a víc prostoru. Omezovat ji a násilím korigovat povede k frustracím a následnému výbuchu.

Prožívání nám připomíná, kým skutečně jsme a vede nás k tomu, abychom sebrali veškerou odvahu to ukázat světu. Ne snad pro jeho uznání a ohodnocení, ale pro svou vlastní důstojnost a sebeúctu. Ve výsledku jsme to my sami, kteří k ní mají přístup, a co si budeme povídat, kteří si ji dávkují jako šafrán.

Červená barva na kartě upozorňuje, že se něco děje. Že zase máme tendenci se upozadit, něco neříct, ať už ze strachu, že budeme nepochopeni nebo že ublížíme. Nezvu vás k hysterickým záchvatům a vylívání si vlastní frustrace na druhých. Vždy existuje způsob, jak říci svou pravdu laskavě. Ale je potřeba ji vyjádřit. Jinak se její síla obrátí proti nám a zdevastuje naši vnitřní krajinu a naši sotva probuzenou křehkost a zranitelnost.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.