Denní karta – PROJEKCE 12. 7. 2023

Já ji mám, ty ji máš. A kdo tvrdí, že ji nemá, ten ji má tak velkou, že nežije nic jiného. O čem mluvím? O projekci. Jedná se o přirozenou funkci našeho mozku. Popírat ji je, jako popírat, že plíce okysličují krev, žaludek rozkládá živiny nebo srdce rozhání krev po těle. Čím dříve se s tím smíříme, tím jednodušeji se nám bude žít.

Projekce je velmi cenná. Je to totiž často jediný způsob, jak se dostat k tématům, která jsou tak silně vytěsněna, že normální racionální cestou se k nim nelze dostat. To pochopitelně neznamená, že naše projekce nemá důsledky. Je to způsob, jak poznat sebe, ne nástroj jak soudit druhé.

Pokud se objeví Projekce ve výkladu, znamená to, že jsme se zasekli ve vlastní hlavě a pouštíme si filmy z interní nabídky. Což o to, to by tak nevadilo, ale my z toho vyvozujeme, jak to vypadá tam venku. Proto dnes pozor na rychlé soudy, neprůstřelné argumenty, zkostnatělá přesvědčení a především domněnky hraničící s konspiračními teoriemi.

Heslo dnešního dne zní: Možná je všechno ještě úplně jinak! A pokud už přemýšlíte jak, znova jste upadli do projekce. Dnes je potřeba počkat na důkaz zvnějšku. Cokoliv nám předhodí naše hlava, bude zase pocházet pouze a jen z našich osobních zkušeností a s objektivní realitou to bude mít společného pramálo.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.