Denní karta – POTLAČENÍ 18. 4. 2023

Desítka Ohně je pomyslné dno, kam se můžeme dostat. Hned na úvod je fér říci, že nám nikdo nedrží hlavu pod vodou násilím. To my jsme se dobrovolně obtěžkali vlastním odsouzením, odmítáním, kritikou, opovržením nad sebou a skočili do Mariánského příkopu.

Desítka Ohně je pomyslné dno. Vypadá to, že horší už to nebude. Ovšem to taky nic nevypovídá o tom, jestli jsme ochotni se odrazit, nebo jestli se tam budeme i nadále válet jako lemry. Možná to vypadá, že v nás už není žádná síla a odhodlání. Ale přesně pro tyto situace máme tajný zdroj energie, který se jindy nedá použít, zážehový motor na jedno použití.

Potlačení nás dost nepříjemně konfrontuje s tím, co jsme se sebou udělali. Jestliže v životě bojujete s nerespektem, ponižováním, výsměchem, je potřeba nejprve sáhnout do vlastních řad. Kdybyste si dovolili být k sobě radikálně upřímní, to vy jste ti první, kdo svou sebehodnotu a důstojnost zadupali do země. A tady je pro dnešek potřeba začít.

Pomocná ruka je na konci vaší paže. O tu se opřete a vstaňte z prachu cest. Oprašte si nohavice či sukni. Narovnejte se, začněte vědomě dýchat. A dejte si závazek, že už nedovolíte, abyste ze sebou takhle zacházeli.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.