Denní karta – POTLAČENÍ 15. 11. 2023

Všimli jste si, jak často tento podzim tuhle kartu vytahuji? Moje první ranní reakce byla: No to snad ne! Ale vzápětí se objevilo: Aháááá! Poslední dobou hodně vnímám, jak má Potlačení silně preventivní povahu. Nepoukazuje na to, že jsme totálně na dně, ale na to, abychom přestali dělat věci, které nás k němu stahují.

Ve skutečnosti se po nás nechce nic menšího, než absolutní upřímnost k sobě, snoubenou s laskavostí a respektem ke svým aktuálním kapacitám. Je dovoleno se sebou zacházet jakkoliv, ale není dovoleno to dělat nevědomě. Teď hned si na chvíli zavřete oči a vnitřním zrakem se porozhlédněte po svém životě, kde jste, s kým jste, jakou máte práci, jak je na tom vaše zdraví, vaše vitalita, koníčky, odpočinek.

Buďte k sobě radikálně upřímní a pojmenujte si oblasti, ve kterých jednoduše nejste šťastní. Ne, nemusíte to hned teď dneska překopat. Ale tím, že v tom ze stereotypu setrváváte, klesáte k pověstnému dnu. A až se tam dostanete, bude poněkud nesmyslné, ptát se: proč zrovna já??? Proto, co vidíte ve své vnitřní vizualizaci.

A tohle je přesně energie Potlačení. Žádné pindy kolem, ale políček na probrání. Pokud benefity toho, kde a co žijete, převažují a vy se rozhodnete zůstat a nic neměnit, je to naprosto fér, ale někam to směřuje. Pokud se benefity cestou rozkutálely jako hrst mincí, je potřeba svůj život přehodnotit. Ne, odpověď, nejde to kvůli dětem, jinou práci nenajdu, na tohle nemám peníze, je v duchu Desítky Ohně absolutně nepřijatelná. Nejsme malé děti, abychom usoplení stáli před třídou a ukazovali prstem, že Tonda si začal.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.