Denní karta – POLITIKA 26. 10. 2023

Nelekejte se. Politika je karta hnusná, ale s cenným a důležitým poselstvím. Nezapomeňte, že se začínáme nořit do štírského období, a to je přesně období prozkoumávání temných koutů v našem nitru, odkládání masek a dotýkání se toho zranitelného v sobě.

Sedmička Mraků je těžko odhalitelná. Je jako ten politik, co vám maže med kolem huby a vy v jednu chvíli uvěříte, že chce vaše dobro. A on chce, ale vzít vám ho. I my v sobě máme takového politika, který má své zájmy. Ty zájmy kdysi na začátku opravdu byly bohulibé a v náš prospěch, ale celé se to jaksi zašmodrchalo a pokřivilo.

Tenhle vnitřní manipulátor má v zásadě dva cíle. Tím prvním je dosáhnout svého, resp. naplnit vaše potřeby, a to jakoukoliv cestou. Problém je, že se často jedná o nenaplněné potřeby z dětství a tento čas jednak už dávno minul a druhak za tyto svoje bazální emocionální potřeby jsme zodpovědní jen a jen my. Ber, kde ber, to vnitřního manipulátora nezajímá, prostě vám je zajistí, i kdyby vám měl zničit život.

A ten druhý cíl je, že chrání naši zranitelnost. Což zní opravdu krásně, ale on se pro to rozhodl zvolit formu přetvářek a pokrytectví. Tak dokonale naši zranitelnost a autenticitu schoval, aby ji nikdo nemohl zneužít a pošlapat, že my sami v určitých chvílích nemáme tušení, kdo jsme a co je naše pravda.

Tak vidíte, tahle karta nemusí být tak strašná. Jako každá i ona je nositelem cenné inspirace. Pro dnešek stačí, abyste se na svého vnitřního manipulátora více soustředili a prozkoumali jeho oblíbené fígle. Bez souzení, bez odmítání, bez odporu. To bude váš dnešní příspěvek k cestě za osvícením.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.