Denní karta – POLITIKA 18. 10. 2023

Jak patrno, naše krasojízda pokračuje. Pokusím se dnes našlapovat pomalu a jemně a vám doporučuji totéž. Politika je velmi rafinovaná a orientovat se v jejích záměrech je někdy opravdu těžké. O to víc je potřeba zapojit dospělost, vnímavost a osobní odpovědnost za život, který vedeme.

Sedmička Mraků je plná manipulace a skrytých her mysli. Než nad tím ohrnete nos, protože vás, světelných bytostí se to vůbec netýká, ráda bych připomněla, že manipulujeme naprosto všichni, stejně jako naprosto všichni trpíme projekcemi. Přijmout tento fakt mnohé usnadní. A navíc, pokud jste uvěřili tomu, že zrovna vy nemanipulujete, už jste naletěli vlastní politice. Protože, když to přecik nemáte, tak s tím nemůžete nic dělat, žeáno.

Manipulace je jedna ze základních strategií přežití. Snažíme se za každou cenu, aby naše potřeby byly naplněny, nejlépe zvnějšku. Patří sem všechna ta: až doděláš tenhle kurz, tak v tom budeš fakt dobrá, stejně jako jemná pavučinka ve vztazích, kdy toho druhého chceme donutit, aby se choval podle našich představ a budoval s námi naplněný a dospělý vztah.

V první řadě, politika vždy stíní autentické pravdě našeho nitra. Je v tom velmi rafinovaná, nedovolí nám totiž plně se oddat emocím a prozkoumat naše vnitřní pohyby. Vždy je o setinku rychlejší a nabídne nám nějaké zaručené vysvětlení nebo řešení. Podle ní není nutné zkoumat tohle nebo tamto, stačí jen najít způsob jako to změnit. Za tím vším je ale snaha odvést pozornost od té nejzranitelnější části v nás, aby byla ušetřena bolesti. Bohužel to zkouší napříč světy a realitami a tedy i na nás. A my jí to žerem.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.