Denní karta – PODMIŇOVÁNÍ 24. 11. 2023

Ještě pár hodin a budeme plně ve Střelci. Jeho základními atributy jsou svoboda, velkorysost, potřeba mít život ve svých rukou. Proto máme ještě chvilku poradit si s tím vším, co nám v tom brání. A nevím, jestli jste si toho všimli, ale celý týden nás připravuje na to, že rozhodně nejsme obětí toho, co žijeme. Jediná možnost, jak si dopřát svobodu, je dát si ji a odložit to, na čem jsme se spolupodíleli. Chápete dobře, to totiž znamená, že napřed uznáme, že aktuálních okolnostech našeho života máme nekompromisní podíl.

Podmiňování je v klasickém tarotu Ďábel, a co si budeme povídat, i do Osho Zen Tarotu se propisuje jeho ďábelská energie. Tady se projevuje jako našeptávač našich pochyb a podmínek, které když údajně splníme, tak už konečně budeme za vodou. Budeme dost dobří, uznatelní, bohatí, slavní, skromní, milovatelní, zdraví, vymeditovaní. Nehodící se škrtněte.

Někde uvnitř se děje to, že se zkrátka necítíme v pořádku a pochybujeme nejen o svých kvalitách, ale i o svých primárních právech na štěstí, lásku, dostatek. Všechno tu je k dispozici, ale naše přesvědčení, že si to musíme zasloužit těžkou dřinou, zaslepuje všechny cesty.

Aby nedošlo k mýlce dovolit si lásku, štěstí a hojnost rozhodně nespočívá v tom, ze si gecnem na zadek a počkáme si na pečené holuby. To první a základní, co pro to musíme udělat, je revize přesvědčení, která nám nedovoluje přístup k daných možnostem. Odkud se vzaly všechny ty hlasy v hlavě o tom, že nic není zadarmo a život je boj? A jak by náš život vypadal, kdybychom jim nevěřili až do morku kostí? Kým bychom byli? Jaké bychom měli vztahy? Hodně otázek na víkend, prozatím málo odpovědí.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.