Denní karta – OUTSIDER 26. 04. 2024

Co si budeme povídat, na závěr tohoto silného týdne bych si taky představovala něco výjimečného a ne zrovna ukňouraného Outsidera. Ale víte co? Dnešek i následující víkend výjimečný být může, stačí se jen nepropadat do pocitů oběti a bezmoci.

Pětka Duhy zprostředkovává jasný a úderný popis mechanismu oběti. Oběť věří, že se jí dějí věci, na které nemá vliv. Je jednoduché upadnout do rezignace. A ano, jsou věci, které tady a teď neovlivníme – počasí, inflaci, co si o nás myslí soused. Co ale můžeme ovlivnit, a to se po nás taky chce, je, jestli jsou vnější okolnosti opravdu důvodem k tomu, abych rezignovala na své štěstí, jen proto, že soused je škarohlíd a teď zrovna prší.

Když uvízneme v oběti, naše možnosti se automaticky zúží a všechny ústí v jeden konec – totální marnost. Dítě na obrázku zkrátka jednoduše uvěřilo, že ho zamknuli, tečka. A tak se chová jako dítě, které zamknuli. Ani ho nenapadne zkoumat jiné možnosti, takže pravděpodobně nezjistí, že zámek u řetězu vůbec zamčený není. A tak je to i s naší obětí, bezmocí a následnou predikcí, jak věci dopadnou.

Máš volbu. Buď se podíváš na dnešní kartu a řekneš: tak to je v háji, celý víkend bude stát za hovno. Anebo si řekneš: prima, tenhle víkend jsi dám pozor na to, abych se nechoval/a jako ukňourané děcko.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.