Denní karta – ODVAHA 27. 11. 2023

Na chvíli se zahleď z okna, anebo si klidně zavři oči. Dej si pár plných nádechů a výdechů a promítni si tento pracovní týden. Co tě čeká? Jaké výzvy tě děsí už dnes? Na co se těšíš, až to budeš mít za sebou? Nahlédni s odstupem na svůj týden a vytipuj si pár míst, kde si myslíš, že budeš potřebovat podporu. Od sebe pochopitelně.

Odvaha především znamená přiznat si strach. Ten, kdo vám nakukal, že přiznat si strach je slabost, bude za trest po smrti sbírat muší hovínka! Nejde o to strach za každou cenu překonat, jde o to o něm vědět, uznat ho, vyslechnout jeho důvody. Někdy jsou staré několik generací, ale někdy v nich je střípek racionální ostražitosti. Potkat se s nimi ale stojí vždy za to.

Dnešní den nebude ani tak o výsledných situacích, které nás děsí k smrti, ale spíš o tom, jak se sebou v takovou chvíli zacházíme. Zda popíráme nebo kolabujeme. Obojí je cesta do pekel, protože nám zavírá přístup k odvaze. Odvaha totiž není nic míň než uvědomění si svého strachu, ošetření se a pokračování v daném úkolu či směru.

Odvahu nedostaneme, až se zbavíme strachu. Odvaha strach vyžaduje. Byli bychom blázni, kdybychom svůj strach navždy zapudili. Ať už vám o strachu řekli cokoliv, pro dnešek na to zapomeňte. Přistupte ke strachu jako hnojivu, které vyživí vaše kořeny a umožní vám prodrat se svou vlastní temnotou na povrch. Buďte dnes odvážní!

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.