Denní karta – ODVAHA 22. 04. 2024

Rok dřevěného draka nás opravdu nešetří. Jak patrno opravdu bude plný prosperity, rozletu a osobního růstu, ale bez nás se to evidentně nestane. Takže je potřeba pořádně hejbnout kostrou. A když říkám hejbnout kostrou, vy víte, že to neznamená přihlásit se na půlmaraton. Znamená to především vylézt, z ulity, komfortní zóny, opustit slupku semínka.

Dnešní karta Odvaha nám přináší možnost konfrontovat se se strachem. Je obvyklá a stále poměrně častá mýlka, že odvaha je tam, kde není strach. Není však většího pomýlení. Odvaha je totiž právě tam, kde je strach. Není to absence strachu, je to především vědomý kontakt se strachem.

Odvaha totiž je, když uděláme něco, i když MÁME strach. Já vím, je to těžké. Naše hlava pomocí strachu vytvoří obraz monstra, se kterým se máme utkat. Moc iluze je neuvěřitelná. Mysl má jasný úkol, její mise je přežít. A proto nám radí, abychom celý život zůstali zalezlí v noře a nevystrkovali ani nos. Kvalita života není v dikci mysli. To jí vůbec nezajímá, prostě je potřeba přežít za každou cenu.

Abych to zkrátila, prostě dnes obloukem obejdi svou hlavu, pozdrav se se svým srdcem a sestup hluboko do pánve, kde dříme tvoje odvaha. Chceš být v bezpečí nebo chceš být šťastný a v bezpečí? Rozhodni se a buď dnes zase o kousíček víc sám sebou. Zahoď předsudky, že tě za to někdo nebude mít rád. Noa? O to víc se budeš mít rád ty sám.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.