Denní karta – ODVAHA 05. 01. 2024

Pokřik Směle do toho! se dá použít téměř na cokoliv. Pro někoho je výstup z komfortní zóny ukázat se, pro někoho zase zastavit se. Každý z nás má svůj batůžek strachů, které odmítáme dát z ruky a dokonce s ním i spíme.

Mám ráda tuto kartu a mám ráda odvahu. Neznamená to, že bych byla natolik velkosrdcatá, že bych se po hlavě hrnula do všeho, naopak. Strach je můj denní přítel a průvodce. A právě proto o sobě mohu s čistým svědomím říci, že odvahy mám spoustu.

Odvaha totiž neznamená, že jsme strach přeprali a vypudili ze systému a už žádný necítíme. Odvaha znamená činit kroky ruku v ruce se strachem. Díky odvaze strach přestává být důvod, abychom něco neudělali, neřekli, nějak se nezachovali. Strach tu bude pořád, je to jedna z klíčových emocí našeho systému a má svou nenahraditelnou funkci. Začít žít život až zpracujeme a rozpustíme svůj strach je holý nesmysl.

Čeho se bojíš? Co nejhoršího se může stát? Jak nejhůř se můžeš cítit? Je potřeba znát svůj strach a pravidelně ho zkoumat. Protože to je taky jediný způsob, jak jej zmenšit. A až bude menší než vy, můžete jej obejmout a říci mu, slyším Tě a přesto to zkusím.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.