Denní karta – ODKLÁDÁNÍ 11. 04. 2024

A to je zajímavé! Včera jsme tu měli Trpělivost a dnes Odkládání. Jednoho by skoro napadlo, tak co se po nás teda vlastně chce? Počkat nebo neodkládat? Řeknu vám, co se po nás chce, chce se po nás poznat v tom rozdíl.

Je totiž jednoduché pojmout trpělivost jako rezistenci. Gecnout si na sedinku a trucovitě Existenci oznámit: tak jo, když teda trpělivost, tak trpělivost! Už nehnu ani prstem. Víte, co tu chybí? No jistě, ta hluboká důvěra, o které byla včera řeč. Vzdor nám totiž nedovoluje jednat svobodně, on umí jednat pouze kontra tomu, co aktuálně je.

A jak s tím souvisí dnešní Odkládání? To je právě ta rezistence. To, že máme být trpěliví a v důvěře neznamená, že nebudeme nic dělat. Je spousta věcí, které je potřeba udělat bez ohledu na naše dlouhodobé plány. Chce se po nás flexibilita a schopnost čekat v důvěře, až něco dozraje a zároveň vyvíjet aktivitu. Vzpomeňte si na včerejší kartu s těhotnou ženou. Čeká 9 měsíců, ale to neznamená, že nic nedělá – změní životosprávu, připravuje prostor, cvičí, přemýšlí o novém životě, je s ním v kontaktu.

Takže, co odkládáš i přesto, že už dávno můžeš? Za co se schováváš? Čemu se snažíš vyhnout? Je jaro, práce začíná a bude trvat až do pozdního léta. Krok za krokem, úkon za úkonem. Neodkládej, ať se ti to nehromadí.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.