Denní karta –  ODKLÁDÁNÍ 11. 03. 2024

Takže, máme za sebou transformační víkend, novoluní v Rybách a k tomu ještě dnešní Odkládání. Jeden by si skoro měl chuť říct, není to hergot už trochu moc?

Hned ze startu vás chci ujistit, že 4 Mraků není apriori o prokrastinaci a odkládání úkolů. Často to tak vypadá, ale ve skutečnosti poukazuje na něco mnohem hlubšího, a sice na odkládání sebe sama stranou. Ať už opravdu uhýbáme denním povinnostem ze strachu, že neuspějeme nebo jsme se navlékli do hábitu falešné skromnosti a hojnost odmítáme z principu, ve skutečnosti jsme nezatočili s rozežraností, ale hodili jsme přes palubu své hluboké vnitřní potřeby.

Ruku na srdce, co tedy odkládáte? Kávu s kámoškou? Saunu? Knihu? Pedikúru? Nechci říct, že se vším máte hned praštit a naplňovat si sobecky své potřeby. Pro začátek stačí, když se hluboce zamyslíte a zrevidujete, co vám sedí někde za krkem jako němá výčitka a vy se k tomu furt ne a ne dokopat.

Všechno to má totiž jednoho jediného společného jmenovatele a tím je – úleva. Uleví se vám, že jste konečně dodrželi slovo, že se konečně nemusíte dívat na svá zanedbaná chodidla, že jste konečně vyřídili ty papíry, dopřáli si čas pro sebe. Ale hlavně se uleví vašemu nervovému systému, pro který je neskutečný stres někde hluboko v útrobách stále energeticky živit aplikaci Resty.

Jistě jste pochopili, že Odkládání souvisí především se sebehodnotou a oceněním. A to se vám nestane mimoděk. Pro to se musíte prostě rozhodnout. A já vám radím, abyste to příliš dlouho neodkládali.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.