Denní karta – NIC 14. 11. 2023

A je to tady, Novoluní ve Štíru. Sice proběhlo už včera, ale tak nějak mám pocit, že dnes zažijeme dozvuky. Já vím, že jsem s tím už otravná, ale nejlepší způsob, jak se vyhnout problémům, je zpomalit, abychom zabránili tomu, že naskočíme do nějakého strachu a stresu.

Nic je pro většinu lidí na první pohled děsivé. Spouští totiž naši dětskou reakci, která říká, něco tu chybí, něčeho se nám nedostává. Náš systém na prázdnotu reaguje různě. Nejběžnější podoba reakce je panika a/nebo stagnace, případně vyhoření.

Ve skutečnosti ale toto ztvárnění karty ukazuje nic jako prostor pro cokoliv, a tím cokoliv nemám na mysli 7-12 předžvýkaných variant, které nám naše mysl předhodí. Je to opravdové cokoliv za hranicí naší představivosti, cokoliv rozpínající se všemi směry.

Dnes tohle nic pravděpodobně potkáte. Možná něco, resp. nic, nepůjde podle vašich představ, budete mít pocit, že se vám život hroutí pod rukama, na chvíli ztratíte smysl života, vztahu, práce. Ve skutečnosti je to jen zkouška naší připravenosti potkat se s něčím větším, malý test, jak moc lpíme na svých zajetých představách a malosti. Otázka pro dnešní rozjímání tedy zní: jsem otevřen/a něčemu většímu?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.