Denní karta – NIC 11. 5. 2023

Znáte tuhle kartu? Moc často nebývá. A co si budem povídat, pro některé lidi je vyloženě děsivá. Jako jak nic? Jakože už nic nezažiju? Nic ke mně necítí? Ano, přesně tohle totiž umí naše hlava, jak vidí prázdno/tu, tak začne bít na poplach.

A přitom je v ní k dispozici tolik. Respektive všechno, pokud si na chvíli dovolíme opustit limity vlastní hlavy a nezabývat se tím uřvancem s megafonem, který po nás střílí jeden katastrofický scénář za druhým.

Obecně o této kartě platí, že symbolizuje těžké zkoušky. Jenže. Pro koho těžké? Pro naši důvěru a sílu pevně usazenou v pánvi, nebo pro naši hysterickou hlavu, která umí upadnout do paniky i z ujetého ranního autobusu?

Tahle karta je především o úhlech pohledu a schopnosti vědomě je brát v potaz. Protože nic, to není absence něčeho, jak řve naše hlava, potažmo naše vnitřní nevyživené zraněné dítě, to je prosto pro COKOLIV, a tím nemyslím těch 7 variant, které si umíte představit a dovolit.

Odlož paniku, dýchej. Možná to dnes bude vypadat jako stagnace, jako vyhoření, průchod černým tunelem, který nabízí prostor nekonečné fantazii. Nic z toho není ani reální, ani dlouhodobé. Tvé místo je v pánvi a v dechu.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.