Denní karta – NEVINNOST 22. 03. 2024

Pojďme si užít první jarní víkend. Na těžká témata bude času dost a součástí života je i prostor na radost, lehkost a uvolnění. Tíhu povinností, selhání, životních zklamání jednoduše na chvíli odložte, stejně nikam neuteče.

Zdá se, že tuto radostnou energii si můžeme dopřát lusknutím prstů, ale opak je pravdou. Je nám dostupná, jako ne, že ne. Ale bráníme si a bráníme si moc, protože věříme, že nemáme právo, že nejsme dost, že jsme se na zábavu ještě málo nadřeli.

Chci vás ujistit, že tam, kde se momentálně nacházíte, ať už v práci, mateřství, vztahu, máte právo na odpočinek, regeneraci a uznání. Problém je, vyžadovat tyto kvality po našem okolí, aniž bychom si je plně dopřáli sami. Uznání je jednou z životních bazálních potřeb, na které pak celoživotně stavíme vnímání vlastní hodnoty.

A proto se uznejte. Uznejte vynaloženou energii bez ohledu na výsledek. Uznejte bolest a zranění. Uznejte přešlapy. Uznejte ty dobré záměry i ty dětinské. Uznejte své právo na štěstí a lásku. Upřímně se uznejte. Protože pak se něco stane. Zvýší se vám energie a vy už se nebudete potácet v bahně oběti, lítosti a křivd.

Nevinnost neznamená, že jsme nikdy neudělali chybu. Taková výsada náleží malým dětem, které ještě nestihli napáchat škody. Nevinnost znamená, že místo odsouzení uznáme, že jsme v danou chvíli udělali své možné maximum.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.