Denní karta – NEVINNOST 19. 10. 2023

Týden se láme k laskavější půli. Konečně se svobodněji nadechneme a možná i nad některými neřešitelnými záležitostmi ze začátku týdne mávneme rukou. Nejde ani tak o to, že by se všechno samo najednou vyřešilo. Spíš se nám v hlavě přeskládaly priority a naše se pozornost se z nefunkčních detailů zaměřila na fungující celek. Bohudíky.

Nevinnost přináší nadhled a uvědomění, že největší peklo si vytváříme my sami. My sami určujeme podmínky, za kterých je nutno se ztrestat, stejně jako laťky, kterých nikdy nelze dosáhnout. Kdybychom stejným způsobem tvořili sebelásku a každodenní laskavost a ocenění sebe sama, ó to by se nám krásně žilo.

Kdyby nic, tak dnes stačí udělat jednu jedinou věc. Laskavě a s úctou k odvedené práci odstavit našeho vnitřního soudce, dát mu trafiku, zlatý padák, luxusní vejminek, poslat ho prohřát si kosti na Maledivy. Nejlépe do konce života. Protože kde není soudce, není viník.

Nebojte, rozhodně to neznamená, že se z nás pak stanou amorální bytosti, které mohou beztrestně cokoliv páchat. Naopak, konečně budeme moci naslouchat jiné úrovni své vnitřní morálky, která je tu pro náš růst a prosperitu, ne proto to, aby nás držela ve strachu a provinilosti.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.