Denní karta – NEVINNOST 12. 9. 2023

Včerejší Průlom nám trochu prošťouchl trubky, vyplavil emocionální mrtvolky a malinko rozšířil průtok pro dnešní ryzí energii. Dneska se tedy těšme na následující témata: pravda, upřímnost, pochopení, ale taky soucit a lehkost, která nám udělá den zase o něco více k žití.

Když vidím tuhle kartu, moje srdce poskočí. Vím, že prožiju něco, ať už vně nebo uvnitř, co mi rozlije blaho poznání až k poslední buňce v těle. Moudrost starce, který s prominutím už viděl i koně blít a hada chcát, přináší radostnou lehkost z uvědomění, jak je vše neskutečně pomíjivé a že veškeré lpění na rigidních a nenaplněných představách je opravdu ryzí ztráta času a energie a přímá cesta do osobního pekla.

Ve výsledku totiž přinese užitek a naplnění jen jedno, a sice momentální radost z obrazu a prožitku, který máme teď k dispozici. Malá odbočka. Sedím tu u počítače píšu denní kartu a koukám na to překrásné modré nebe. Včera brzy ráno jsem se vrátila z vysněné dovolené. Vysněná byla proto, že jsem si ji moc přála, od porodu jsem poprvé měla odjet sama bez dcery k moři, jen s přítelkyní. A zde ten sen taky končil. Jakoby se celá mračna nad Středozemním mořem stáhla nad náš hotel, a tak to bylo, krom jednoho dne, celých 8 dní. A přece, když se teď koukám na to blankytné nebe nad naší vsí, mám pocit, že mám za sebou překrásnou dovolenou. Je jedno, že mi na pláži vítr rval knihu z ruky, teď je jasno a vypadá to, že tak bude celý den.

Užijte si dnešní den, protože kdoví, jak dlouho si tuhle překrásnou lehkost udržíme. Možná už zítra nás plnou silou zasáhne vnitřní kritik a my se zhroutíme z nálože vlastní frustrace, nedostatku a strachu.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.