Denní karta – MYSL 21. 6. 2023

Kdo se neotevře, toho to sejme. To by mohlo být heslo letošního letního Slunovratu. Energie hojnosti, síly, odhodlání, tahu na branku dnes sílí. Slunovraty jsou urychlovače změny. Když se jim poddáš, když se otevřeš jejich síle, když vypneš hlavu, udělají za tebe spoustu práce.

A tady máme ten problém. Dnešní Mysl jasně dává najevo, že zrovinka hlava se dnes jen tak nevzdá. Jestliže se jí poddáváš roky, tak dnes se vzepři. Nedopřej jejímu hodnocení, souzení, strašení žádný významný prostor. Dnes prostě ne. A pokud říkáš, že to nejde, tak tady máš návod, jak se ze své hlavy vzdálit a spojit se s druhým mozkem v těle, se solarem.

Rozkroč se tak, aby špičky nohou směřovaly dopředu, zatlač chodidla do podlahy, pokrč kolena a párkrát se v nich zhoupni, roztáhni ramena do šíře a temeno vytáhni k nebesům. Dej si ruku na solar (místo mezi žebry a pupíkem) a začni do tohoto místa dýchat, nádech nosem, výdech pusou. Vytvoř pro svůj solar více prostoru. Toto je tvé vnitřní slunce, i ono chce expandovat. Sídlí v něm Tvůj charakter, odvaha, smysl pro humor, zdravé sebevědomí, sebehodnota, sebeúcta. Dýchej a ciť, jak se zvětšuje až přesáhne tvé tělo. Zepředu i zezadu. Otevři brány a dovol síle Slunovratu, ať proudí až do samého středu a vyživí tě až do morku kostí.

Ano, znamená to, že pro oběť, úniky, výmluvy už nebude tolik místa. Ano, a o to více se dnes budou cukat a vypínat Tě. Nic tak nefunguje na Mysl jako kontakt s tělem. Hodně dnes ciť nohy a solar. Stále do něj dýchej, kdykoliv si vzpomeneš. Zvětšuj jeho kapacitu a představuj si, že je přístupný a otevřený. Zbytek práce udělá Slunovrat sám.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.