Strach je mocný. Umí nás přesvědčit o nemožném. A ještě mocnější je naše naivita, která strachu věří, naslouchá mu a ve výsledku ho i následuje.
Páže Mraků nám připomíná, jak jednoduché je nechat se pohltit katastrofickým scénářem, obavami, nejistotou. Nikdo neví lépe než já, že vymanit se z takového sevření vyžaduje sílu a odhodlání, ale taky vím, že to jde. Nenaslouchat strachu je totiž otázka vůle a rozhodnutí.
Všimli jste si, že zaobírat se svým strachem je na nějaké úrovni lákavé? Je část nás, která se v tom vyloženě vyžívá, všechny ty obrazy potvrzení a toho, že jsme měli pravdu, že jsme dycinky věděli, že to takhle skončí. Ach, jak si ta část chrochtá. A proto je tak těžké se od strachu, potažmo vlastní hlavy vzdálit.
Dnešní den může být úspěšný a spokojený jako kterýkoliv jiný, záleží jen na tom, zda ho bude prožívat naše hlava plná obav anebo naše srdce plné důvěry. Jak jen to půjde a kdykoliv vás přepadne slabost, položte si ruku mezi prsa a chvíli se na toto místo soustřeďte. I tento den pomine.
Pěkný den.
Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.
