Denní karta –  MISTR 08. 03. 2024

Tak co? Připravovali jste se zodpovědně? Čeká nás totiž maturita! Porota už netrpělivě cvaká tužkami a třídní učitel si nervózně popotahuje kravatu. Že jsem se asi zbláznila? Však si povíme večer a nebo v nejzazším případě v pondělí ráno.

Maturita je první významné prověření našich znalostí, schopnosti komunikovat a celkové zralosti. V každodenní realitě je pak maturitou cokoliv, co je pro nás významná výzva, na kterou reaguje nervový systém. Až pomine, dostaví se úleva a po čase i nostalgie, že to vlastně tak strašné nebylo. Bohužel, dokud maturitou neprojdeme, nezískáme zkušenost, že vlastně tak hrozná není.

A jak to souvisí s dnešním Mistrem? To je ten pomyslný tříďas v pozadí, který si nervozitou kouše nehty. Tak moc nám fandí, až se z toho opotil. Tak moc nám totiž ve skutečnosti fandí náš vlastní život. Každou zkoušku prožívá s námi, z každého překročení komfortní zóny se raduje.

V některých okamžicích to vypadá, že jsme na své strasti úplně sami, ale to je velká iluze. Kdybychom měli odvahu být v kontaktu a přijímat podporu, dostalo by se nám jí. Každý z nás má svého učitele, který dohlíží na jeho osobitý posun.

Až projdete dnešními zkouškami a budete si připadat jako mistři světa, užijte si to. Je to přirozená součást. A až to odezní, čeká vás další maturita.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.