Denní karta – MINULÉ ŽIVOTY 15. 5. 2023

Pořád a pořád budeme konfrontováni se svými činy. Nejde ani tak o ně samotné, jako o motivace a energii, která nás k rozhodnutí vedla. I tak můžeme nazvat karmu.

Jedna taková konfrontace nás dnes čeká. Znovu se ocitáme ve výchozím bodě a znovu máme příležitost zrevidovat naše pohnutky. Volím ze strachu? Z křivdy? Z ponížení? Čemu se snažím vyhnout? Co si snažím touto cestou obstarat zvenčí? Tato krátká sebereflexe by se měla odehrát před každým naším rozhodnutím. A pokud ne, nevadí, zase dostaneme příležitost.

Minulé životy ani tak nesouvisí s minulými životy, jako především s přítomným okamžikem. Právě ten jediný formuje naši budoucnost a určuje, co se k nám zase vrátí s jistotou bumerangu. Kdykoliv je naše volba ovlivněna bolestí, vytváříme situaci, ve které ji znova budeme moci prozkoumat a vzít na milost. Takový je zákon karmy.

Dnes zpomal a opravdu vědomě dýchej. Čím méně toho dnes autopilotovi svěříš, tím větší zázraky tě v budoucnu čekají. Klíčová otázka ke zkoumání našeho nitra zní: Co bych udělal/a, kdybych na chvíli odložila svou primární pohnutku k činu/rozhodnutí?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.