Denní karta – LPĚNÍ NA MINULOSTI 20. 7. 2023

Už to nech být. Je vedro, tak kdo by se s tím pořád vlekl na své cestě životem. Je mnoho důvodů, proč nejsme schopni/ochotni opustit staré situace, křivdy a nedokončené příběhy.

Tím nejčastějším je, že to zkrátka neskončilo podle našich představ, a tak si to pořád držíme v systému a znova přehráváme a snažíme se tam nacpat jiný konec. Jde vám to? Mně teda ne. Je potřeba přijmout, že se to odehrálo tak, jak se to odehrálo.

Druhý důvod je, že se bojíme, že když to zapomeneme, zmizí to a viník nebude potrestán. To se týká zejména křivd a bolestí, které nám někdo způsobil. Máme strach, že když celý příběh propustíme, naše bolest byla zbytečná. A tak sami cíleně znova a znova té bolesti vystavujeme a v zájmu pseudospravedlonosti se užíráme.

A pak je tu něco, čemu se říká „smrádek, ale teplíčko“. V podstatě sedíme na mrtvém koni a odmítáme to uznat. V takových situacích často zasáhne deus ex machina a to nefunkční nám odebere. A pokud nejsme alespoň trochu při smyslech, rozjede se důvod č. jedna, případně č. dva.

Jednoduše a krátce, dnešní karta nám říká, abychom to něco už konečně odložili a nechali být. Obvažte to pěknou stužkou a hoďte do kotle, pošlete po vodě anebo to prostě vyhoďte do tříděného odpadu. Už vám to k ničemu není. Zabírá to místo, energie neproudí, nedá se v tom dýchat a za chvilku se po systému rozleze plíseň a brebery.

Já chápu, že to není jen tak. Mezi řádky této karty je totiž ohromná spirituální zkušenost, před kterou jste vystaveni. Říká se jí důvěra. Chce se od vás, abyste ustoupili od zajetých jistot a to, co tak pevně svíráte v rukou jednou pro vždy odložili, bez záruky, že dostanete něco nového. A to je to místo transformace. Dovolit si chvíli stát s prázdnýma rukama a nepochybovat, že zase bude dobře a vám se dostane nové příležitosti a důkazu boží lásky.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.