Denní karta – LENOST 20. 11. 2023

Taky za sebou máte odpočinkový víkend a s vyhlídkou pracovního týdne se vám nic nechce? Hned ze startu vám poradím, jak tenhle stav obejít. Na chvilku se zastavte a ponořte do sebe a upřímně si odpovězte na otázku, jak se teď máte a co potřebujete. Pravděpodobně zjistíte, že jste přetažení, zahlcení, vyčerpaní a jediné, co vás zajímá je relax. Možná se bojíte výzev, které jsou tento týden před vámi a hodila by se vám nějaká podpora či pomoc, zkrátka na to a v tom nechcete zůstat sami.

Tyto odpovědi jsou o hodně cennější než ranní zevlování po mobilu anebo posouvání si budíka o dalších pět minut. Je stav, kdy sami sebe vyslechnete a dáte určitou vážnost tomu, co prožíváte. Beztak to v duchu pořád chcete po někom druhém.

Na Devítce Vody je fascinující ta její rafinovanost. Nejde o to, že bychom byli líní, až nás obletují hejna much. Jde o to, že se nám nechce pod povrch věcí, že se nám nechce dozvědět se pravdu a hnout se z místa. Z principu čapneme první vysvětlení našeho stavu, byť sebeblbší, a toho se držíme. Koneckonců v dětství se námi taky příliš nezaobírali, prostě jsme byli líní, pohodlní, k ničemu.

Pokud se objeví chování, které obvykle nazýváme leností, pravděpodobně je náš nervový systém zahlcený a totálně předrážděný. Přidat na tlaku a motivaci nepomáhá. Naopak je potřeba se zastavit a prozkoumat, čeho se nám nedostává, co v sobě přehlížíme a čím slepě zalepujeme svá prázdná místa na duši.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.