Denní karta – KAŽDODENNOST 13. 11. 2023

Není co hledat, za čím se hnát, po čem bažit, všechno tady už je. Stačí jen mít odvahu usadit se v přítomném okamžiku a ve svém těle, přestat těkat do minulosti a do budoucnosti. Přítomný okamžik je totiž jediné místo, kde se všechno nachází a kde je všechno k dispozici.

Osmička Duhy přináší překrásnou inspiraci tzv. Umění možného, a sice umění najít si výživu, radost a inspiraci v tom, co máme aktuálně k dispozici a co aktuálně žijeme. Tedy ne až něčeho dosáhneme, ale teď hned.

Rozhlédni se po místě, kde momentálně jsi. Rozhlédni se, v jaké životní etapě se momentálně nacházíš. Obejdi kritickou mysl, která okamžitě začne vyjmenovávat, co všechno je ve tvém životě a s tebou právě teď v nepořádku a zkus se na sebe podívat z dostatečné výšky. Z takové, která umožňuje zahlédnout víc než pár políček filmu vytržených z kontextu nekonečna.

A pak se zase vrať do plné přítomnosti a žij svůj každodenní život dál, s vědomím toho, že má vlastní inteligenci a odněkud vede a někam směřuje. Běž se projít, zajdi si na kávu, kresli, tancuj, čti si knihu, jakoby všechno, za čím se ženeš bylo hotovo.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.