Denní karta – INTENZITA 26. 9. 2023

Při tahání dnešní karty jsem se vyloženě zasmála. Včera zpomalení, dnes intenzita. Vypadá to jako z extrému do extrému, ale ve skutečnosti se pořád bavíme o tomtéž, a sice o našich kompenzacích: jakým způsobem se chováme ve chvílích ohrožení nebo nepohodlí, abychom se vyhnuli prožitku nepříjemné emoce, co si v takovou chvíli snažíme za každou cenu zajistit zvenčí.

Rytíř Ohně má neuvěřitelnou sílu. Jednou z něj bude vynikající a moudrý král, ale teď… teď je tak trochu magor. Všechno hrne pod tlakem, rozvaha zdržuje a co nejde silou, půjde ještě větší silou. Nesnáší netrpělivost. A tady navazujeme na včerejšek. Zpomalit pro něj znamená konfrontovat se s nespokojeností a nejistotou. Té se rytíř vyloženě vysměje a valí si to dál, klidně přes mrtvoly.

Ta ohromná síla, která v nás dříme, tu není proto abychom dnes lámali přes koleno vnější okolnosti podle vlastních představ a zajistili si tak iluzi vnějšího bezpečí. Je tu proto, abychom se chytli za koule, vstoupili do svého nitra a našli svůj aktuální zdroj nespokojenosti a vyřešili jej. Naprosto pravdivě, čistě a jasně. Jako budoucí král.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.