Denní karta – INTEGRACE 11. 1. 2023

Pojďme se dnes po těch předchozích náročných dnech trochu zahojit. Integrace neboli zacelení přináší překrásný hluboký stav bytí, ve kterém se cítíme sami se sebou smíření, přijatí a akceptovaní takoví jací jsme. Ano. Zdůrazňuji sami sebou, protože nikdo zvnějšku není povinen nám tento stav zprostředkovávat. To jen malé děti potřebují v rámci svého přežití vědět, že jsou milovaní a milovatelní. Ale to my už dávno nejsme.

Integrace je jednou z nejsilnějších karet Osho Zen Tarotu. A to z toho důvodu, že jedině když jsme v plné integritě, tak máme přístup ke své síle, lásce, darům a kvalitám. Stačí jeden nepřijatý dílek, jedna slabost, nedostatek, neochota vidět se v kontextu a celá naše síla a láska jde do kopru. Zůstávají pouze jejich masky. Zkrátka vyplatí se mít se rád a pracovat na tom.

Dobře prozkoumejte obrázek dnešní karty. Je tak krásný proto, protože je v něm všechno, vzájemné protiklady si dodávají záře a celému výjevu vévodí proslulá monáda. Nevadí ji, že její bílé pole kazí černá tečka, protože ví, že i v té nejhlubší temnotě je vždy jiskra naděje a dar.

Ó, jak jednoduchý by byl život, kdybychom takhle nahlíželi sami na sebe. A on je. Kdykoliv se potýkáme s potížemi, ztratili jsme odstup a zaměřili se na přílišný detail. Jaká by asi byla interpretace monády, kdybychom viděli jen tu bílou část?

Na praktické rovině toho dnes dosáhneme tím, že budeme natolik přítomní ve svém těle a emocionálním systému, abychom byli schopni vnímat všechno, včetně svých stínů. Kdykoliv se zaměříme jen na ně, je potřeba rozšířit obraz opět se obsáhnout se celí. Pomůže nám dech a představa, že se malinko zvětšíme.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.