Denní karta – HOJNOST 24. 4. 2023

Hojnost je mé oblíbené téma. A ano, taky ji řeším. A ano, to co o ní říkám a píšu, si čas od času musím sama připomínat. Stále máme tendenci sklouzávat do propadů, nedůvěry v život a především v sebe a vlastní hodnotu.

Tak se na toho dnešního Krále Duhy pojďme podívat. Sedí na knize, jeho postoje vychází z opravdové a ryzí moudrosti. Má odhalený pupek, cítí se v bezpečí a nemá potřebu skrývat svou zranitelnost a jedinečnost. Usmívá se, je totiž opravdu dobrosrdečný. A taková je i hojnost. Moudrá, radostná a bez výhrad.

Můžeme si ji představit jako vzduch. Je tu všude kolem nás. Jaký by byl náš život, kdybychom ji taky tak vnímali? Kdybychom neustále nepochybovali o tom, co a zda si zasloužíme, a když už, tak jakou to asi bude mít podobu? Pokud věříte ve své právo na vzduch, s hojností je to stejné. Neřešte, jak se k ní dostat a jak si ji obstarat. Vzduch taky (ve většině případů) neřešíte. Začněte svou hojnost zhluboka dýchat a sledujte, jak se budete cítit. Protože u prožitku to začíná.

Pamatujte, že hojnost nejsou jen peníze. Je to hojnost emocí, hojnost neviditelných darů, hojnost úsměvů, náhod a synchronicit, hojnost radosti. A začíná to u uvědomění si, že k tomu máme přístup jako kdokoliv jiný.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.