Denní karta – VNITŘNÍ HLAS 02. 10. 2023

Osho říká, že vnitřní hlas je hlas Boha, který mluví k nám a skrze nás. Někdy je opravdu těžké jej přes všechna ta uřvaná nenaplněná očekávání, křivdy, selhání a frustrace uslyšet nebo si ho vůbec uvědomit. Avšak, čím klidnější je naše mysl, tím lepší kontakt s tímto zdrojem moudrosti a osobní pravdy můžeme mít.

Lidé si často svůj vnitřní hlas pletou s hlasy v hlavě. A popravdě, vůbec se nedivím, mně samotné trvalo desítku let, než jsem dokázala rozeznat, co je co a i dnes jsou situace, kdy si nejsem úplně jistá. Takže jak na to? Především to chce trénink. Abychom se mohli v životě tímto svým vnitřním kompasem orientovat, potřebujeme jej bezpečně rozeznat. A proto musíme dennodenně trénovat a oprostit se od konceptu chyb. To, že jste si spletli vnitřní hlas a ego totiž není chyba, je to velmi důležitá zkušenost, kterou když poctivě prozkoumáme, získáte spoustu indicií, jak to příště rozeznat lépe.

Tady je pár rad pro dnešní den. 1. Když je nutkání příliš hlasité, pravděpodobně to nebude intuice, ale kompenzace nějakého nedostatku nebo strachu. 2. Vnitřní hlas je orientovaný hlouběji v těle. Rozhodně ho nehledejte v srdci, ale podstatně níže, správně, v pánvi. 3. Zpomalte a dejte si více času. Těžko na něco tak subtilního zaostříte v poklusu.

A to nejlepší nakonec. Vnitřní hlas není predikce budoucnosti. Je to schopnost tady a teď vyhodnotit své vnitřní emocionální nastavení, rozeznat své aktuální potřeby a především je to určitá míra bezpodmínečné sebelásky, se kterou činíme kroky a rozhodnutí ve svůj nejvyšší prospěch.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.