Denní karta – DŮVĚRA 04. 04. 2024

Ať už to včera dopadlo jakkoliv, nezbývá než se ponořit do důvěry. Je to jediná a smysluplná energie, která nás posouvá vpřed. Důvěra, že jsem tu vítán/a a můj život mne vždy bude podporovat. Důvěra, že ať to má teď jakoukoliv podobu, má tato podoba vyšší smysl, který dlouhodobě spěje k mému uzdravení a prosperitě.

Rytíř Vody letí prostorem. Odněkud se odrazil a někde přistane. Možná si říkáte, to se mu to skáče, když důvěřuje, že to dobře dopadne. Ano, trefili jste to přesně. Jeho krok byl jasně dán a on se mohl rozhodnout, zda mu bude důvěřovat, anebo zda se propadne do paniky a úzkosti.

Prožívání důvěry máme pokřiveni téměř všichni. Souvisí s ranným stádiem našeho života a tím, jak bylo pečováno o naše bazální potřeby kontaktu, tepla, jídla, bezpečí, blízkosti, uznání a ocenění. Teď, když už jsme dospělí, je tak trochu jedno, co se tehdy přesně odehrálo. Na čem ale opravdu záleží je, jak s důvěrou nakládáme dnes. Vnímáme ji optikou dětského nedostatku a nepochopení? Nebo jsme schopni ji vnímat jako nedílnou kvalitu života a bytí?

Zkoumej dnes svou podezřívavost a nedůvěru. Všimni si, na čem je založená. A já ti trochu napovím. Pravděpodobně na tom, že určité události nedopadly podle tvých představ. Z toho vyvozuješ, že tě stejně nikdo neslyší a důvěřovat je nebezpečné. Ale já ti říkám, odlož svá očekávání a začni důvěřovat v evoluci. Život, na rozdíl od tebe, má jasný záměr a cíl. A sice tvé uzdravení.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.