Denní karta – DOBRODRUŽSTVÍ 14. 4. 2023

A je tu další krásný víkend. Dobrodružství přináší možnost vykročit z komfortní zóny. Stačí maličký krůček a naprosto se nám změní optika.

Páže Duhy je nositelem štěstí. Je pravda, že se o něj musíme malinko zasloužit, to jako jo. Na druhou stranu, nemusíme jej honit po lukách jako motýle. Naší zásluhou je vystoupení z mentálního komfortu role oběti a připuštění, že je dávkováno všem stejně. A to chce velkou odvahu, protože pak je na místě otázka, jak jsme se svou dávkou naložili?

Když řeknete dítěti, že něco bude dobrodružství, rozzáří se mu oči. Když totéž řeknete dospělému, ehm, ve většině případů se mu stáhne zadinka. Sami se na chvilku zamyslete, co vás jako první napadne, když se řekne dobrodružství. Zábava? Nadšení? Nebo spíš strach, nezodpovědnost, lehkovážnost, absence kontroly.

A protože dobrodružství je synonymem štěstí, tak si rovnici doplňte sami. Revoluční, že? Takže opravdu ve svém životě nemáte štěstí? Nebo je to spíše tak, že přesně nevíte, kam by vás dovedlo, a tak to raději nebudete riskovat?

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.