Denní karta – BŘEMENO 17. 5. 2023

Dnes ráno jsem se probudila do nejistoty. Čeká mne velký den a jedna část mne se ptá, zvládnu to? Bohudíky za dnešní Šestku Mraků, která jasně říká: děláš si zbytečné starosti. Fakt? Tak jo. Jupí, těším se.

Břemeno představuje nános všech očekávání, negativních predikcí, obav, které si na sebe každý den nahodíme, jak batůžek a vlečeme se s ním celý den. Co tomu řeknou lidi? Nepřehnal jsem to? Ne/měl jsem to říct. Tisíce hlasů v naší hlavě atakuje naši autenticitu a ta se pod tíhou studu a pocitu nedostatečnosti kamsi vytrácí.

Možná si říkáte, nene, tohle není můj případ. Já přesně vím, co mám pro druhé udělat. A i to jsou zbytečné starosti. Protože se staráte o věci, které vám nepřísluší. Často si totiž děláme raději starosti o druhé, než o sebe.

Zkus to dneska všechno zahodit. Pošli všechny do háje a udělej si den pro sebe. To, co s sebou vlečeš, stejně nepatří tobě. Táhneš se s cizím nákladem jako soumar a pak fňukáš, že ti ani nepoděkují. Jestli máš takovou touhu stále někoho zachraňovat, tak začni u sebe.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.