Denní karta – BŘEMENO 09. 04. 2024

Sotva jsme měli možnost ukotvit lepší verzi své budoucnosti a odevzdat její realizaci do vyšších rukou, už si zase děláme starosti, jak to dopadne a zda vůbec.

Lidská mysl je fascinující. Je to neuvěřitelný generátor scénářů, ba co víc je to vesmírný architekt, který umí stvořit cokoliv. A my jeho schopnostmi plýtváme nad vytvářením, co vytvářením, zhmotňováním! katastrofických scénářů. Gratuluji. A pak všichni skuhráme, že tráva u sousedů je zelenější.

Od začátku letošního roku opravdu silně vnímám, co se po nás chce. A chce se po nás ODPOVĚDNOST. Odpovědnost za sílu, kterou máme k dispozici a ze strachu ji tlumíme, odpovědnost za aktuální kapacity, které máme neustále tendenci přehlížet a v neposlední řadě taky odpovědnost za sračky, které naše hlava s naší významnou podporou neustále generuje. Chci vás ujistit, že časy, kdy jsme naprosto beztrestně mohli v naší hlavě trávit dny a spřádat hovadiny, jsou nenávratně pryč. Kdo chce lepší život, ten se o to musí taky sám postarat.

Šestka Mraků to jsou především zbytečné starosti. Jak to dopadne, co kdo řekne, jak to kdo zvládne, co si o tom kdo pomyslí. Naprosto zbytečný únik z přítomnosti, z vlastní síly, od vlastních zdrojů. Nic to nepřináší a bere to hodně.

Novoluní je sice za námi, ale já věřím, že dneska je ještě čas pro malý doťuk. Do meziplanetární škvíry, která se pomalinku zavírá, odložte všechno, co vzbuzuje tyhle plané obavy. Odložte svá břemena a vykročte vstříc jaru, budoucnosti, lepšímu životu s větší lehkostí a nezatížení.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.