Povídání o kartách

Karty zde popsány jsou vybírány intuitivně, podle mé aktuální nálady a citového rozpoložení. Doufám, že jejich přiblížení vás pohladí, potěší a obohatí.

Odvaha  Vedení  Samota  Rebel

Odvaha

OdvahaOdvaha předpokládá trable, nepříjemnosti, těžkosti. Kdyby jich nebylo, nebyla by ani potřeba odvahy. Odvaha nabádá k činu či rozhodnutí, které je i přes případné těžkosti správné. Odvaha podporuje volbu. Můžete si jednoduše vybrat - můžete zůstat semínkem ve skalní štěrbině, v suchu, v bezpečí. Ale pak se nikdy nedozvíte, co jste a co ve vás dříme. Anebo můžete sebrat odvahu a rozhodnout se, že opustíte bezpečné zázemí hlíny a vykouknete na svět. V tu chvíli se z vás stane zranitelný výhonek a může se stát cokoli: může vás smetnout bouře, může vás zašlápnout něčí bota, může vás sezobnout zvíře či utrhnout něčí ruka... Ale pokud upřímně projevíte odvahu a rozhodnete se, že přes všechna nebezpečenství, která okolní svět skýtá, chcete cítit vánek na svých listech, pak budete odměněni. Vykvetete. A váš květ bude odrazem Božskosti a jedinečnosti, kterou v sobě máte a kterou byste nikdy neobjevili, kdybyste neměli odvahu a zůstali navždy semínkem v zemi.

Vedení

Karta Vedení je jednou ze dvou karet v balíčku Osho Zen Tarotu, která poukazuje na existenci Andělů. Nabádá nás, abychom odevzdali trable a starosti svému vnitřnímu hlasu, své intuici, prostřednictvím které k nám Andělé promlouvají a vedou naše kroky. Stačí jen odsunout na vedlejší kolej všechno to našeptávání mysli o tom, co je a není správné, co by se mělo, nebo naopak, které rozhodnutí nebo chování je pro naše ego nepřípustné. Když tohle zkusíte, ucítíte v břiše to zvláštní zašimrání...ano, přesně takhle se projevuje hlas vašeho Anděla, či intuice, je-li pro vás tato představa schůdnější. Zároveň ale ucítíte jemné vzrušení, že věci mohou fungovat i jinak, než jak vám velí "rozum". Ať tomu věříte,  nebo ne, každý máme svého strážného Anděla, pod jehož ochranou se nacházíme. Prostě jen zkuste na chvíli zavřít oči, odvrátit se od rozumu a naslouchat. Slyšíte? Právě k vám prostřednictvím vašeho vnitřního hlasu promlouvá váš strážný Anděl. Hoďte starosti za hlavu a s důvěrou se nechte chvíli vést.

Samota

Samota...slovo, stav, jehož se většina lidí obává. Udělají cokoliv, jen aby nemuseli být sami. A přitom je samota takový dar! Vůbec nesouvisí s pocitem osamění, kdy má člověk utkvělou představu, že mu někdo schází. Samota je spojena s vědomím sama sebe. Je to jediný způsob, jak najít a zažehnout své vnitřní světlo, které vás bude provázet obdobími temnot. Je to nabídka života v přítomném okamžiku. Pokud samota ohlašuje svůj příchod, přivítejte ji. Máte jedinečnou možnost nahlédnout do svého nitra, do tajů svých pocitů a emocí, do principů svého chování. Samota je vždy přesně časově ohraničena,  netrvá ani o minutu déle, než je nutné pro váš další vývoj. Čím více se jí bráníte, tím více na vás doléhá. Čím vřeleji ji uvítáte, tím radostněji si ji užijete. Takže.. pokud máte pocit, že zrovna vám klepe samota na dveře, přijměte ji s láskou. Máte výjimečnou příležitost sblížit se sami se sebou a objevit, že člověk nikdy není úplně sám...vždy má ještě sám sebe. :+)

Rebel

Rebel... v tom slově řinčí řetězy, kterými rebel cloumá, když se bouří proti všem a všemu. Tak si většina z nás představuje rebela. Ale já mám na mysli jiného rebela. Rebela unvitř nás, který se vzpouzí pravidlům a vzorcům, jež si nese ze své rodiny a společnosti a které ho svazují jako ty zmíněné řetězy. Rebel v pojetí Osho Zen Tarotu se bouří vnitřně, nesouhlasí s tlaky, které jsou na něj vynakládány. Ale nebojuje. Rebel není bojovník, který jde do útoku, aby za každou cenu obhájil svou pravdu. Rebel pevnýma nohama stojí na zemi a jen bedlivě hlídá svůj osobní prostor. Jeho jedinou zbraní je jasné NE. Nic víc. NE, za tuto svou hranici vás nepustím. NE, toto je můj prostor, nad kterým nemáte moc ani kontrolu. Rebel si je vědom svého pravdivého vnitřního já, které je plné síly a a tuto sílu ve chvíli ohrožení vloží do prostého NE. Pokud se právě ve vás tento rebel bouří, připravte se na nelehké chvíle. Vaši blízcí s největší pravděpodobností nepochopí změnu vašeho chování a budou vaše postoje a jednání odsuzovat. Vždyť jste až doposud vyhověli a podřídili se jejich tlaku a požadavkům. Ale nemějte obavy. Bližní jsou proto bližní, že tuto fázi překonají s vámi - i když nikdo z nás neví, jaký bude mít průběh či jak dlouho bude trvat. A pokud se od vás navždy odvrátí vaši "přátelé", pak jim za to s láskou poděkujte. Právě udělali místo novým, kteří vašeho rebela budou upřímně obdivovat a milovat.

© 2009 Samandra.cz | Webdesign a realizace: KMa Webdesign | Počet návštěv: | Administrace